Milionski posao potpisali na osnovu 45 neovjerenih kopija * Milionski posao potpisali na osnovu 45 neovjerenih kopija * Slučaj SDT-a je mrlja na reputaciji Crne Gore * Specijalci opet na kotorskim ulicama * Vladimir Žderić primio prvu vakcinu * Dejan Lazović odveo „crvene” u Tokio * Kulturna dobra zaštićena samo na papiru

Boris Mugoša :
Nije problem što se Vlada odlučila za promjenu pojedinih ambasadora, već što je od tog opoziva napravljen cirkus i nanijeta šteta Crnoj Gori na međunarodnom planu.

Mladi par se mazi na klupici u parku. Ona mu šapuće na uvo:– Dragi, znaš, imaćemo troje djece.– Kako znaš? – pita on.– Pa trenutno su kod moje mame!

Pitala učiteljica djecu u ško-li šta je najbrže na svijetu.Djeca nabrajala avione, rakete ali došli do zaključka da je najbr-ža na svijetu – MISAO.Ali Perica diže ruku i reče: Ja mislim učiteljice da ima nešto brže od misli.– A šta to Perice?– Ne znam ja šta je to ali čuo sam neko veče u sobi kad je tata re-kao mami:– Ovo je stvarno bilo brže nego što sam mislio..

Sport - datum: 2021-02-20 U DERBIJU KOLA BUDUĆNOST I SUTJESKA POD GORICOM IGRALI NERIJEŠENO
Izjednačujući pogodak Budućnosti - Foto: FSCG Golovi sa bijele tačke Podgoričani nakon deset uzastopnih pobjeda remizirali, ali prednost u odnosu na drugoplasirani tim povećali na velikih 19 bodova
Nakon deset uzastopnih pobjeda, Budućnost je zaustavljena. U derbiju protiv Sutjeske „plavi” su odigrali neriješeno 1:1, ali su prednost na tabeli, u odnosu na najbližeg pratioca, povećali na velikih 19 bodova.

-Utakmica je bila dinamična, obje ekipe su željele pobjedu, možda iz te želje nije igra bila onakva kakva se očekivalo. Bilo je i dosta lijepih stvari, a rezultat je realan. Uvećali smo prednost, nadam se da ćemo iz meča u meč biti sve bolji - kazao je Mladen Milinković, šef stručnog štaba Budućnosti.

Ipak, od derbija se očekivalo mnogo više. Budućnost ni sjenka od one igre iz prvog dijela, Sutjeska uspješnija, pa je prosjek najpravednija ocjena ovog derbija. Prvi minuti derbija pripali su gostima. U tom dijelu, tačnije u šestom minutu, Nikšićani su imali stopostotnu priliku. Kontranapad je izveden preko agilnog Markovića, koji je idealno poslužio Janjića, ali su Nikšićani dobili samo korner. Samo dva minuta kasnije, Budućnost je uzvratila. U prilici je bio Grbić, ali je prečka bila saveznik Nikšićana. Samo dva minuta kasnije ponovo je domaćin mogao do gola, ali je odbrana Nikšićana na vrijeme intervenisala. Zabilježili smo i 21. minut kada je bek Budućnosti Marko Vučić izveo korner, ali napadači nisu uspjeli to da pretvore u pogodak. Uslijedio je potom jedan period mirne igre, da bi u 33. minutu Sutjeska došla do vođstva. Vučić je srušio Grivića, a sudija Mileta Šćepanović opravdano pokazao na bijelu tačku. Siguran egzekutor bio je Božo Marković - 0:1. Nije to zbunilo aktuelnog šampiona. Ređali su se napadi, a najzreliju priliku u 37. minutu imao je Ivanović, ali je promašio cijeli fudbal. Ipak, u 39. minutu Budućnost je izjednačila, a mreža se ponovo zatresla sa kreča. Grivić je u svom kaznenom prostoru oborio Petra Grbića, a Draško Božović bio neumoljiv - 1:1.

U drugom dijelu se očekivala mnogo bolja igra. Međutim, to se nije desilo. Budućnost je bila mnogo lošija, a Sutjeska, koliko-toliko bolja. U 47. minutu plavi su mogli do vođstva, ali je Ivanović u završnici loše reagovao. Zabilježili smo i 65. minut, kada je Draško Božović šutirao, ali promjene rezultata nije bilo. Kako je igra dalje odmicala, Sutjeska je bila sve bolja, imala je i neke prilike, ali su pokušaji Miheliča, dva puta Osmajića i Markovića bili neuspješni.

-Nisam zadovoljan igrom u prvom dijelu, bili smo ispod nivoa. U nastavku smo uhvatili ritam, produžili niz bez poraza, što će nam značiti u nastavku prvenstva. Svaki bod i svaka pobjeda su nam veoma važni, a svakako je dobro je što smo nastavili pozitivnu seriju rezultata - istakao je nakon utakmice Miljan Radović, kormilar Sutjeske.

Mitar Radunović

Budućnost – Sutjeska 1:1 (1:1)
Stadion: pod Goricom. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje) i Nikola Radulović (Podgorica). Strijelci: Božović u 39. iz jedanesterca za Budućnost, a Marković u 33. minutu iz jedanaesterca za Sutjesku. Žuti kartoni: Mirković, Ćuković, Grbić (Budućnost), Vlahović, Grivić, Bulatović, Mihelič (Sutjeska).

BUDUĆNOST: Dragojević, Milić, Babić, Ćuković, Vučić, Mirković (od 62. Ćetković), Terzić (od 72. Đuričković), Ivanović, Božović, Grbić, Mrvaljević (od 64. Zarubica).

SUTJESKA: Giljen, Grivić, Šofranac, Janjić, Bulatović, Vlahović, Ćetković (od 58. Eraković), Korea, Osmajić, Mihelič, Marković (od 89. Marušić).